Altyapı Hizmetleri

Alt Yapı Kurulum Hizmeti Nedir?

Bir işletmenin ihtiyacı olan bütün Bilgi Teknolojileri alt yapılarının tasarlanması ve kurulması hizmetidir. Bu kapsamda aşağıdaki konu başlıklarında hizmet verilmektedir.
* Sistem Odaları
* Veri ve Elektrik Kablolaması
* Network Donanımları
* Sunucular ve Veri Depolama Sistemleri
* Güvenlik Sistemleri Kablolaması (Yangın alarm sistemi, Hırsız alarm sistemi, Güvenlik kamera sistemi vb.)

 Getirdiği Faydalar Nelerdir?

Konusunda uzman kadromuzun alt yapı tasarımını yapması ile; doğru maliyete doğru teknolojilerin kullanılması sayesinde, doğru yatırım yapılması sağlanır. Gereksiz ve yanlış maliyetin önüne geçilmiş olur. Sistemlerin çalışması için gerekli, yeterli ve en uygun altyapı hazırlanmış olur.

Kamera Sistemlerinde Kablolama 
Profesyonel bir kamera sistemi için seçilen kameranın kalitesi kadar kullanılan altyapı ekipmanları (Kablo ve diğer ekipmanlar) da büyük önem taşımaktadır.  Doğru kablo seçilmeden kurulan bir güvenlik kamera sistemi kendinden beklenen performansın alınamaması ve ciddi güvenlik zaafiyetlerini doğuracaktır.
 
Güvenlik kamera sistemlerinde temelde 4 farklı kamera kablosu kullanılabilmektedir.
 
1) CCTV Kablolar : CCTV kablolar genellikle 2+1 veya 4+1 kablo olarak satılmaktadır. Bu kablolardan 2 veya 4 olan kablolar cctv kameranın besleme ve sesi için kullanılır. 1 adet olan kablo ise kameranın görüntü sinyal kablosu olan koaksiyel kablodur. CCTV kablolar çoğunlukla ilave enerji kablosunun ilave maliyet ve işçilik getirmesinin önüne geçmek için kamera merkezinden 100 metreye kadar olan kamera mesafelerinde kullanılmaktadır.
 
2) RG6-U6 Koaksiyel kablolar: RG6-U6 koaksiyel görüntü sinyal kablosu merkezden 350 metreye kadar olan mesafedeki noktalarda  kullanılır. Bu kablo ile kamera için ilave enerji kablosunun çekilmesi zorunludur.
 
3) RG11-U6 Koaksiyel Kablolar: 350 metrenin üzerindeki mesafelerde kullanılmaktadır. RG11-U6 koaksiyel görüntü sinyal kablosu , merkezden 700 metreye kadar olan mesafedeki noktalarda kullanılan bir kablo çeşididir. Bu kablo ile kamera için ilave enerji kablosun çekilmesi zorunludur.

4) Cat5 – Cat6 Kablolar: IP kamera sistemlerinde kullanılan kablolar cat5 veya cat6 kablolardır. Bu kablolar tek parça en fazla 100 metre mesafeye kadar kullanılmaktadır. 100 metrenin üzerine çıkmak için araya network switch koyulmalıdır.  
 
Hem ip hemde analog sistemlerde yukarıda belirtilen mesafelerden daha yüksek mesafelerde devreye fiber optik kablolar girmektedir.  Fiber optik kablolar ile görüntü sinyalleri kilometrelerce uzak noktalara taşınabilmektedir. Fiber optik kablolar normal kablolarda olduğu gibi direkt olarak kameralara bağlanmazlar. Fiber optik kabloların kullanıldıkları analog veya dijital sisteme göre farklı fiber çevirici cihazları bulunmaktadır. 

 
 
 

.::Çamlıbel Bilgisayar ve Güvenlik Sistemleri::.   Adres: İstiklal Cad. Kiremithane Mh. 4413 Sk.Eren Apt. Kat:1 No:3 Akdeniz / Mersin       Tel: 0 324 238 30 75 Fax: 0 324 238 31 36.